ПОДОЛАННЯ МЕЖ ПОВСЯКДЕННОСТІ У РОМАНІ НІЛА ГРІФФІТСА «КУКСА»
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.18.2021.247004Ключові слова:
Ніл Гріффітс, межова ситуація, повсякденність, екзистенція, уельська англомовна література, трансцендентнеАнотація
У статті аналізується поетика роману сучасного уельського англомовного письменника Ніла Гріффітса «Кукса» (2003 р.) під кутом зору художнього осмислення екзистенції людини у світі повсякденності. Розуміючи повсякденність згідно філософії Б.Вальденфельса як звичайне, впорядковане життя, сповнене автоматичними діями кожної людини, автор статті має на меті вивчити у романі «Кукса» межі повсякденності і досвід їхнього подолання. Мотиви справжнього буття, екзистенційного визначення, зустрічі з трансцендентним для героїв роману пов’язані з досвідом подолання повсякденності, виходом за її межі. Існування головного героя роману – однорукого каліки найбільш точно осмислюється у координатах «межової ситуації»(К. Ясперс). Щохвилинне подолання побутових труднощів буття каліки перетворюють його тіло на екзистенційну і часову межу, а усе його існування на безперервну боротьбу. Перетин просторової межі обертає подорож двох ліверпульських гангстерів до ворожого і незнайомого світу Уельсу на «межову ситуацію», у якій виявляється екзистенційна сутність обох.
Посилання
Val’denfel’s, B. (1991). Povsednevnost’ kak plavil’nyy tigl’ ratsional’nosti. Progress. http://www.filisif.historic. ru/books/item/f00/s00/z0000927/st000.shtml
Gannep, A. (1999). Obryady perekhoda. Sistematicheskoye izucheniye obryadov / Arnol’d van Gannep. (p. 198). Vostochnaya literatura.
Merlo-Pontí, M. (2001). Fenomenologíya spriynyattya. (p. 552). Ukraí̈ns’kiy tsentr dukhovnoí̈ kul’turi.
Shmid, V. (2003). Narratologiya (p. 312). YAzyki slavyanskoy kul’tury.
Yaspers, K. (2017). Vvedeniye v filosofiyu. Filosofskaya avtobiografiya. (p. 304). Kanon+ROOI «Reabilitatsiya.»
Bednarski, A. (2012). Inherent Myth. Wales in Niall Griffiths`s Fiction. (p. 177). Wydawnictwo KUL
Bentley, N. (2017). Special Topic 1: Rewriting National Identities in 1990s British Fiction. The 1990s. A Decade of Contemporary British Fiction. (pp. 67–94). Bloomsbury.
Colebrook, M. (2017). Literary History of the Decade: Fictions from the Borderlands. (The 2000s. A Decade of Contemporary British Fiction., pp.27–52). Bloomsbury.
Garrod, R. H. (2009). Embodying Identity, Representations of the Body in Welsh Literature. (p. 302). University of Wales Press.
Griffiths, N. (2011). Stump. (p. 240). Random House.
Luomala, P. (2019). Welsh Writing in English as Postcolonial Literature: Reading Niall Griffiths. (pp.77–96). University of Turku.
Peddie I., & Griffiths, N. (2008). Warmth and Light and Sky: Niall Griffiths in Conversation. Critical Survey, 20(3), 116–127. http://www.jstor.org/stable/41556287
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.