ОБРАЗ ВІЙНИ В УКРАЇНІ В БРИТАНСЬКОМУ ТА АМЕРИКАНСЬКОМУ МЕДІАДИСКУРСАХ
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.19.2022.274088Ключові слова:
Україна, війна, медіадискурс, культура, мова, комунікаціяАнотація
Стаття присвячена вивченню образу України воєнного часу у медіа-дискурсах Великої Британії та США. Медіа-дискурс являє собою складну взаємодію текстів і низки екстралінгвістичних факторів, що відображує численні реалії буття сучасного соціуму у різних аспектах і відбувається через платформу трансляції, усну або письмову, в якій дискурс орієнтований на неприсутнього читача, слухача і глядача. Таким чином, публікації, передачі та повідомлення, що стосуються України, розкривають не лише фактичні події чи явища, але й культурні матриці, вірування та вподобання, що обумовлюють те, як представники різних країн розуміють та інтерпретують навколишній світ. У фокусі уваги знаходиться і мовна репрезентація реалій війни в Україні. Це зумовлено тим, що будь-яка мова є живим організмом, у якому безперервно мають місце зміни, що точно віддзеркалюють реалії життя, історію і культуру народу, який цією мовою послуговується. Нові слова входять до загального вжитку, адже мова називає нові предмети і явища, точніше характеризує і відображує те, що відбувається у новітній історії. Усталені денотати часто отримують нові конотації, а лексичний склад мови поступово уточнюється, терміни конкретизуються. Дослідження проведено на основі матеріалів у засобах масової інформації, до яких люди звертаються щодня: газети, журнали, радіо, телебачення та Інтернет.
Посилання
AFP. (2022, March 7). No war. Sport turns blue and yellow for Ukraine. Bangkok Post. Retrieved from https://www.bangkokpost.com/
sports/2275079/no-war-sport-turns-blue-and-yellow-for-ukraine
Aitken, M. (2022, March 7). Brave and unbowed. The Sunday Post. Retrieved from https://www.pressreader.com/uk/the-sundaypost-dundee/20220227/281492164766749
Brown, R.W., Lenneberg, E. H. (1954). A study in language and cognition. The Journal of Abnormal and Social Psychology. 49 (3): 454–462.
Deutscher, G. (2005). The Unfolding of Language: an evolutionary tour of mankind’s greatest invention. Metropolitan Books.
Deutscher, G. (2010). Through the Language Glass: why the world looks different in other languages. Henry Holt and Company.
Franey, J. [@jamesfraney]. (2022, February 26). Kyiv, the city of courage: the front page of tomorrow’s Daily Mail. [Tweet; link to article]. Twitter. Retrieved from https://guides.himmelfarb.gwu.edu/APA/social-media-twitter-instagram
Lakritz, T. (2022, February 25). Monuments around the world are lighting up in blue and yellow in support of Ukraine. Insider. Retrieved
from https://www.insider.com/ukraine-monuments-lit-up-blue-yellow-photos-2022-2
Lenneberg, E. (1964). The Capacity of Language Acquisition. In Fodor, Jerry and Jerrold Katz.
Rachwani, M. (2022, April 10). Ceramic cockerels surprise Boris Johnson and Volodymyr Zelenskiy on Kyiv walk. The Guardian. Retrieved from https://www.theguardian.com/world/
/apr/10/ceramic-cockerels-surprise-boris-johnson-and-volodymyr-zelenskiyon-kyiv-walk?utm_term=Autofeed&CMP=
twt_b-gdnnews&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1649562649&utm_source=headtopics&utm_medium=
news&utm_campaign=2022-04-10
Sapir, E. (1929). The status of linguistics as a science. Language, 5 (4).
Stevens, A. (2022, February 28). ‘I Thought I Knew What Bravery Was. And Then I Saw Ukraine’. The New York Times. Retrieved from
https://www.nytimes.com/2022/02/28/opinion/letters/ukraine-russia.html
Warburton, D., Cardy. Ph., Clover, J. (2022, February 26). Thousands around the world turn streets blue and yellow to support Ukraine.
Mirror. Retrieved from https://www.mirror.co.uk/news/world-news/thousands-around-world-turn-streets-26339315
Whorf, B. L. (1956). Science and Linguistics. In: J. B. Carroll (Ed.). Language, Thought, and Reality: Selected Writings of Benjamin Lee
Whorf. Cambridge, Massachusetts: MIT Press. 212–217.
Whorf, B. L. (1956). The Relation of Habitual Thought and Behaviour to Language. In: J. B. Carroll (Ed.). Language, Thought, and Reality: Selected Writings of Benjamin Lee Whorf. Cambridge, Massachusetts: MIT Press. 134–159.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.