«МЕГЗІТ» У СУЧАСНОМУ МЕДІА ТА ІНТЕРНЕТ ДИСКУРСАХ
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.18.2021.246848Ключові слова:
Мегзіт, медіа та інтернет дискурс, інвектива, Меган Маркл, влада, монархАнотація
Кожна мова зберігає історичні реалії, розкриває особливості географічного положення певної країни, основні риси національного характеру, загальний культурний код кожного народу, який нею розмовляє. Мова також описує всі нові реалії та явища, а неологізми вигадують постійно. «Brexit», «Megxit», «To Meghan Markle» – відносно нові слова в англійській мові. Романтизований образ прекрасної та ніжної принцеси, щасливо одруженої зі своїм королівським кавалером – гарним, доблесним і бравим молодим чоловіком є однією з найпопулярніших ікон у європейському фольклорі. Але сучасні казки не такі вже й прості. Одного всезнаючого автора точно недостатньо, і мільйони інших онлайн-коментаторів вносять свій внесок у основну лінію історії, описуючи принца та його принцесу, а також часто ображаючи їх. Як не дивно, але приказка «Мій дім – моя фортеця» стає неправдою, а стіни палацу часто здригаються від чуток і інсинуацій, расистських висловлювань і підтекстів. За таких обставин колишній друг часто стає ворогом, співвітчизники стають загарбниками, відповідальними за масове вторгнення та порушення основного права людини на приватність. Головні герої відчувають себе нещасними, і невдовзі казка стає історією, у якій треба вижити. Це реалії нашої сучасної культури з її етикетом і мережевим етикетом, чорним піаром, он-лайн тролями та іноді надмірно поганим висвітленням у пресі. Родина Сассексів часто називає расизм головною причиною всіх своїх проблем, але безліч різноманітних текстів може повідати набагато більше, ніж просто історії про расизм і пов’язану із ним несправедливість. Особисті якості герцогині, її американське походження та професія актриси сприяють масовому культурному зіткненню, і в результаті з’являється нове слово «Megxit», що додає нових відтінків сенсу до «довго і щасливо із казок. Стаття присвячена вивченню проблем, що спричинили Мегзіт, а тексти дають нове розуміння добре відомої та популярної історії.
Посилання
Foucault, M. (2007) Security, Territory, Population. Palgrave Macmillan. 416 p.
Southey, C. (1851) The Life and Correspondence of Robert Southey. New York.
Southey, R. (2014) The Life of Horatio Lord Nelson. London: BoD.
Edmond, L. Twitter data shows that Meghan Markle and Prince Harry were targeted with coordinated harassment. https://www.businessinsider.com. au/meghan-markle-prince-harry-targeted-withcoordinated-twitter-attacks-2021-10
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.