ІДЕНТИЧНІСТЬ ПОСТМОДЕРНОЇ ЛЮДИНИ
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.17.2020.221918Ключові слова:
Ключові слова, ідентичність, часопростір, переміщення, подорож, новела, романАнотація
ІДЕНТИЧНІСТЬ ПОСТМОДЕРНОЇ ЛЮДИНИ
У статті проаналізовано твори Патріка Модіано і Ольги Токарчук. Розглянуто піввідношення актуальні образні моделі, які описують сучасну людину і претендують на широкі узагальнення. З’ясовано, травелог і роман-подорож розцінюються нами як пошукові зонди сучасної літератури.
Посилання
Bauman Z. Ot palomnyka k turystu [эlektronnыi resurs] / Z. Bauman // Sotsyolohycheskyi zhurnal. –1995. – №4. – S. 133-154.
Bodler Sh. Poэt sovremennoi zhyzny // Sharl Bodler ob yskusstve Per. s fr. N. Y. Stoliarovoi y L. D. Lypman.– M. : Yskusstvo, 1986. – S. 283-315.
Kreuzer H. Die Boheme. Beiträge zu ihrer Beschreibung. Stuttgart, 1968.
Kryvtsun O. A. Psykholohyia yskusstva. – M. : Yzdatelstvo Lyteraturnoho ynstytuta ym. A. M. Horkoho, 2000. – 224 s.
Kryvtsun O. A. Khudozhnyk y artystycheskyi myr // Chelovek. – 1993. – №2. – S. 22-28.
Myfy narodov myra. Эntsyklopedyia: v 2 t. T. 2: K– Ya / Hl. red. S. A. Tokarev. – yzd. 2-e. – M.: Sovetskaia эntsyklopedyia, 1992. – 719 s.
Modyano P. Odnazhdy nochiu / Per. s fr.: Zymyna Liudmyla. – M. : Tekst, 2015. – 160 s.
Polnyi y ylliustryrovannyi slovar ynostrannykh slov s ukazanyem ykh proyskhozhdenyia, udarenyia y nauchnoho znachenyia. 212 rysunkov v tekste. Sostavyl Y. Vaisvlyt. – M. :, L. : Kooperatyvnoe yzdatelstvo, 1926. – 680 s.
Tokarchuk O. Bihuny: roman / O. Tokarchuk: per. Z pol. O. T. Slyvynskoho, khudozh-oformliuvach O.M. Artemenko. – Kharkiv: Folio, 2011. – 414 s. – (Karta svitu).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.