ФІЗИЧНИЙ ТА УЯВНИЙ ПРОСТІР ГАРЛЕМА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.17.2020.221848Ключові слова:
раса, Гарлем, простір, клас, геокритикаАнотація
На початку ХХ століття формування нової афро-американської суб’єктності вимагало її опросторовлення на фізичному та уявному рівнях. Гарлем – столиця Нового Негра – стала втіленням расового простору та місцем локалізації расового Іншого. Варто зазначити, що існував суттєвий розрив між реальним Гарлемом і тим, який, з одного боку, уявляли бідні мігранти з Півдня, а з другого – з тим, який оприявлений у художньому дискурсі Гарлемського ренесансу. У статті розкрито шляхи творення расового простору, а також
стверджується про його обмеженість класовою складовою. Відтак авторка доходить висновку, що расовий простір не був однозначним і гомогенним, в ньому існували напруження класового характеру. Крім того, Гарлем в уяві бідних новоприбульців із Півдня контрастував із реальним Гарлемом, де реалії життя примушували
чорношкірих зрікатися своїх надій.
Посилання
Фуко М. Наглядати й карати. Народження в’язниці / Фуко Мішель; [пер. з французької П. Таращук]. — Київ: Видавництво Соломії Пав-
личко «Основи», 1998. — 391 с.
Fisher R. The Walls of Jericho / Fisher Rudolph. — With a new preface by William H. Robinson Jr. — New York: Arno Press and the New York Times, 1969. — 307 p.
Frazier Fr. La Bourgeoisie Noire // The New Negro: Readings on Race, Representation, and African American Culture, 1892-1938. – Ed. Henry
Louis Gates, Gene Andrew Jarrett, Princeton UP, Princeton, 2007. – P. 137 – 141.
Griffin F. «Who Set You Flowin’?» The African-American Migration Narrative / Griffin Farah / —Oxford: Oxford University Press, 1996. — 236 p.
Harlem Speaks. A Living History of the Harlem Renaissance. Ed. By Cary D. Wintz. Sourcebooks, Inc., 2007. – 502p.
Haynes G. Negroes Move North / Haynes George// The Survey. – 1918. – 4 May. – P.115 -122.
Johnson J. Black Manhattan / Johnson James Weldon. – Knopf, New York, 1930. – 354p.
Lefebvre H. State, Space, World: Selected Essays. Trans. Jerald Moore, Neil Brenner, Stuart Elden / Lefebvre Henri. University of Minnesota Press, Minneapolis, 2009. – 342p.
Mitchell D. Cultural Geography: A Critical Introduction / Mitchell Donald. Blackwell Publishers Ltd, Oxford, 2001. – 352p.
Reed Ad. Class Notes: Posing As Politics and Other Thoughts on the American Scene / Reed Adolph Jr. New York, New Press, 2001. – 240p.
Stevenson D. Cities and Urban Cultures / Stevenson Deborah. — Open University Press, 2003. — 169 p.
Thurman W. The Blacker the Berry… / Thurman Wallace. — With an Introduction by Therman B. O’Daniel. — New York: The Macmillan Company, 1970. — 231 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.