ОСВОЄННЯ ПРОСТОРУ ЯК НАРАТИВНА СТРАТЕГІЯ КОНСТРУЮВАННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ У РОМАНІ РОСИ МОНТЕРО «ІСТОРІЯ ПРОЗОРОГО КОРОЛЯ»
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.17.2020.221839Ключові слова:
Роса Монтеро, простір, наративна стратегія, постмодерністська ідентичність, міф, ритуали переходуАнотація
Дана розвідка присвячена аналізу освоєння персонажами відкритого простору як авторської стратегії конструювання постмодерністської ідентичності у романі Роси Монтеро «Історія прозорого короля» (2006). Відкритий простір виступає у Монтеро метафорою Іншого по відношенню до внутрішнього світу героїв. «О-своєння» Іншого трактується як процес інтеграції структур Іншого у власну цілісну структуру з метою збагачення і вибудовування гармонійної ідентичності. Дослідження демонструє, що в обраному тексті відкритий простір є водночас місцем трансформації Самості протагоністки, перетину реальних та фікційних локусів, а також одним з інструментів де/реконструкції класичного міфу. У такий спосіб романістка робить спробу створити в культурі новий функціональний міф, референтний потребам людини епохи постмодернізму, такий, що допоможе сучасному індивіду вирішити проблему конструювання власної ідентичності.
Посилання
Averincev S.S. «Voda» [The water]/ Mify narodov
mira: Enciklopedia [Myths of the peoples of the
world: Encyclopedia]. M, 1980. – Book 1.– р. 240.
(in Russian).
Goff J.L., Truon N. Istoria tela v srednie veka
[History of the body in the Middle Age]. – M.: Text,
– 188 p.
Mifologichesky slovar [Dictionary of Mythology]
/ [Ed. Е. М. Мeletynsky]/ M., “Sovetskaya
encyclopedia”, 1990. – 672 р.
Pronkevich O.V. Nacia – naracia v ispansky
literaturi doby modernismu: [monografia] / [Nationnarration
in Spanish literature of the modernist era:
[monograph]. K.: Ped.presa, 2007. – 256 p.
Toporov V.N. Put [The way] ]/ Mify narodov mira:
Enciklopedia [Myths of the peoples of the world: Encyclopedia].
M, 1980. – Book 2.– p. 352-353. (in Russian).
Toporov V.N. Prostranstvo y text [Space and text]
// Text: semantika y struktura [Text: semantics and
structure]. – M., 1983. – p.227-285.
Eliade M. Mefistofel y androgen [Mephistopheles
and androgen]. SPb, Altea, 1998. – 374 p. [Electronic
Resource]: http://www.gumer.info/bibliotek Buks/
Psihol/eliade/mefist.php
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.