МОДУСИ ПЕРЕМІЩЕНЬ В ПИСЬМІ ПРО СЕБЕ ФІКЦІЙНОГО СУБ’ЄКТА
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.17.2020.221837Ключові слова:
письмо про Себе, переміщення, подорож, французький роман, фікційний суб’єкт, homo scribens, Моріак, Пенака, Кіньяр, Гарі, МаалуфаАнотація
У статті висвітлюються результати дослідження модусів переміщення в художньому тексті, дієгезис якого є письмом про Себе героя роману. Взяті до уваги французькі романи від
Просвітництва до сучасності дозволили пояснити переміщення в діахронічному вимірі тексту-письма французької літератури принципів організації художнього ландшафту, створеного особистісним письмом фікційного суб’єкта. Ще один модус переміщення дозволив проявити аналіз руху протагоністів на сюжетно-фабульному рівні: мандрівки, блукання персонажів розглянуті у метафоричному полі. В контексті теми конструювання ідентичності суб’єкта переміщення на рівні оповіді виявили свою конструктивну природу.
Положення проведеного дослідження ілюструються на матеріалі текстів різних культурно-історичних епох: Е. Фромантена (романтизм), Ф. Моріака (модернізм), Д. Пенака, П. Кіньяра, А.-Д. Гарі, А. Маалуфа.
Посилання
Barthes, Roland. Oeuvres complètes (nouv. éd. en cinq volumes, revue, corrigée et présentée par Éric Marty). Paris: Seuil, 2002.
Blanchot, Maurice. «Le journal intime et le récit». An Le livre à venir. Paris: Gallimard, 1959: 253–259.
Boulle, Pierre. La planète des singes. Paris: Julliard, 1963.
Deleuze, Gilles. Différence et Répétition. Paris: éditions P.U.F., 1968.
Eco, Umberto. L'oeuvre ouverte. Traduit par : Chantal Roux de Bézieux, André Boucourechliev. Paris: Points Essais, 2015.
Foucault, Michel. «Self Writing». In Ethics: Subjectivity and Truth. V. 1. Translated by Robert Hurley and others. New-York: The New Press, 1997: 207– 223. https://monoskop.org/images/0/00/Foucault_Michel_Ethics_Subjectivity_and_Truth.pdf
Lejeune, Phillipe. On Autobiography, The Autobiographical Pact, Autobiographical Contract. Minneapolis: University of Minnesota Press, 1989. https://edocs.uis.edu/Departments/LIS/Course_Pages/LNT501/RN/R
Mauriac, François. Un adolescent d'autrefois. Paris: Flammarion, 1982.
Gary, Alexandre Diego. S. ou l’espérance de vie, Paris: Gallimard, 2009, 169 p.
Pennac, Daniel. Journal d’un corps. Paris: Gallimard, 2012.
Richard, Jean-Pierre. Pages Paysages. Microlectures II. Paris: Éditions du Seuil, 1984.
Verne, Jules. Vingt mille lieues sous les mers. https://fr.wikisource.org/wiki/Vingt_mille_lieues_sous_les_mers
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.