ПОШУКИ СЕБЕ: ДУХОВНА «ОДІССЕЯ» У РОМАНІ ТОМАСА МАННА «ЗАЧАРОВАНА ГОРА»
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.17.2020.221835Ключові слова:
Томас Манн, інтелектуальний роман, модерністський роман, «Зачарована гора», пошуки себе, духовні пригодиАнотація
У статті осмислюється роман Томаса Манна «Зачарована гора»під кутом зору духовних,
а не географічних пригод, це мандрівка у світі ідеологічних суперечок, конфліктів і концепцій філософії ХХ ст. В романі зовнішній вплив відтісняється внутрішнім. В «Зачарованій горі» це здійснюється переміщенням головного героя в середовище, де зовнішня дія досить обмежена, і де близькість смерті створює своєрідну «прикордонну ситуацію», що дає поживу для медитації на вічні теми і переживання, які втягують глибинні сфери підсвідомості. Р. Фаєзі назвав «Зачаровану гору» Томаса Манна новою «Одіссеєю», зі своїми Сциллою і Харибдою, зі своєю Цірцеєю, зі сходженням у «царство мертвих».
Посилання
Voloshchuk Ye. Frants Kafka i Tomas Mann : dva
typy modernistskoho khudozhnoho myslennia
(«dysharmoniinoho» i «harmoniinoho») [Franz Kafka
and Thomas Mann: two types of modernist artistic
thinking («disharmonious» and «harmonious»)].
Vsesvitnia literatura v serednikh navchalnykh zakladakh
Ukrainy, 2007, no. 10, P. 54 – 57. (in Ukrainian).
Yevchenko N. V. «Zacharovana hora» T. Manna : mizh
realizmom i modernizmom [The Magic Mountain by
Thomas Mann : between realism and modernism].
Literaturnyi tvir : shliakhy doslidzhennia poetyky.
Zhytomyr, 2006, P. 56 – 68. (in Ukrainian).
Mann T. Zacharovana hora [The Magic Mountain].
Vol. 1. Kyiv, Yunivers, 2008, 424 p. (in Ukrainian).
Mann T. Zacharovana hora [The Magic Mountain ].
Vol. 2. Kyiv, Yunivers, 2009, 488 p. (in Ukrainian).
Mann T. Ocherk moej zhizni [Sketch of my life]. Soch.
[Collection of works]: Vols. 1–10. Vol. 9. Moscow,
p. (in Russian).
Matiichak A. Roman A. Merdok «The Good
Apprentice» [The novel of A. Merdok «The
Good Apprentice»]. Pytannia literaturoznavstva :
naukovyi zbirnyk, Chernivtsi, 2012, no. 86, P. 142-
(in Ukrainian).
Moklytsia M. Zhanrova spetsyfika modernistskoho
romanu [Genre specifics of the modernist novel].
Vstup do literaturoznavstva : navch. posib, Lutsk,
, P. 238 – 250. (in Ukrainian).
Moklytsia M. Modernizm u tvorchosti pysmennykiv
XX stolittia [Modernism in the works of writers
of the XX century]. Vol. 2. Zarubizhna literatura.
Lutsk, Vezha, 1999, 181 p. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.