ПОЕТИКА ХВОРОГО ТІЛА У ПРОЗІ ЖОРЖА БЕРНАНОСА
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.16.2019.187488Ключові слова:
Католицький літературний Ренесанс, Жорж Бернанос, тілесність, хвороба, смерть, святість, модернізмАнотація
У статті аналізується специфіка Бернаносівського зображення тілесного, нерозривно поєднаного з поетикою хвороби. У фокусі розвідки перебуває символічний вимір одиничного та колективного хворого тіла, що у романах письменника «Під сонцем Сатани», «Щоденник сільського кюре» та «Пан Невін» актуалізується у метафорах дарохранильниці та містичного тіла Христа. Пропонується типологія хвороб у романах Бернаноса, підкреслюється домінанта символічна роль раку та нерозривний зв’язок душі та тіла, де хвороба однієї частини свідчить про стан іншої. Особливий акцент зроблено на авторському взаємозв’язку тілесної недуги та святості, що простежено крізь два дзеркальні священицькі образи – Доніссана та кюре з Амбрікура. Проблематика тілесного розглядається через метафізично та містично орієнтований характер Бернаносівського письма.
Посилання
Agamben Dzh. Chto sovremenno? [What is modern?]. – Kyiv, DUKH І LІTERA, 2012, 78 p. (in Russian)
Bernanos Zh. Pid sontsem Satany. Shchodennyk sil′s′koho kiure: Romany [The star of Satan. The dairy of a country priest. Novels]. – Kyiv, Iunivers, 2002, 544 p. (in Ukrainian)
Bernanos Zh. Shche odna rozpovid′ pro Mushettu. Pan Nevin, abo Mertva parafia. Pid misiatsem velyki tsvyntari: Romany [Mouchette. Monsieur Ouine. The great cemeteries under the moon. Novels]. – Kyiv, Iunivers, 2004, 544 p. (in Ukrainian)
Bibliia: Sviate pys′mo [Bible: Holy scriptures]. – Kyiv, Asotsiatsiia «Dukhovne vidrodzhennia», Mission Eurasia: Doroha Pravdy: Knyhonosha, 2015, 1226 p. (in Ukrainian)
Zontah S. Khvoroba iak metafora. SNID ta ioho metafory [Illness as metaphor. AIDS and its metaphors]. – Kyiv, Vyd-vo Zhupans′koho, 2012, 162 p. (in Ukrainian)
Fesenko V.I. Tvorchist′ Zhorzha Bernanosa: Poetyka podiï ta prorotstva [The oeuvre of Georges Bernanos: Poetics of event and prophesy]. – Kyiv, Vyd. tsentr KNLU, 1998, 208 p. (in Ukrainian)
Эryksen T.B. Avhustyn. Bespokoinoe serdtse [Augustine. Restless heart]. – Moskow, Prohress-Tradytsyia, 2003, 384 p. (in Russian)
Bernanos G. Oeuvres romanesques. Paris, Editions Plon, Seuil, Gallimard, 1961, 1908 p.
Le Touzé Ph. Le mystère du réel dans les romans de Georges Bernanos. Le style d’une vision. – Paris, Nizet, 1979, 360 p.
Tadié J.-Y. Le roman au XX siècle. – Paris, Belfond, 1990. 256 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.