ЖІНОЧЕ ПЕРЕПРОЧИТАННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО МІФУ: ТОРІ ЕЙМОС ТА ЇЇ КОНЦЕПТУАЛЬНА РОБОТА ТІЛЕСНОГО
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.16.2019.187484Ключові слова:
Торі Еймос, американська історія, тілесність як концептуальний інструментАнотація
У статті розглядається специфіка жіночої рецентрації американського міфу у творчості Торі Еймос, американської авторки‑виконавиці кінця ХХ‑початку ХХІ століття. Авторська суб’єкт‑позиція забезпечує Еймос можливість концептуалізації жіночого досвіду, зокрема й тілесного. Тілесне стає концептуальним інструментом, використовуваним для реалізації критичної аналітики майстер‑наративів та деколонізації жіночого. Важливості для Еймос набувають індивідуально-універсальний християнський мотив та історична доля американських індіанців – а саме, спотвореність або ж «витертість» цих складових американського міфу. Лірична героїня Еймос перебирає на себе головний мученицький образ християнського міфу через іронічну легітимацію мізогінно сконструйованої жіночої провини, мислить Бога у термінах токсичної та вразливої маскулінності, подає жіночу версію причастя як пристрасного любовного акту. Звертаючись до історії Америки, авторка‑виконавиця залучає до оповідання голоси американських індіанок: вона отілеснює їх, загиблих, у вимірі природного, а також у питомо тілесних жіночих ритуалах збереження пам'яті, що уособолюють жіночу солідарність. Оповідаючи долю Америки як жіночу долю, Еймос витворює таке перепрочитання американського міфу, яке, замість продукування нового «непохитного» наративу, наполягає на багатоголосності.
Посилання
Blum Harold. Zahidnyi Kanon: Knyhy na tli Epokh. Kyiv, Fakt, 2007, 720 p. (in Ukrainian).
Denysova T. N. Istoriya amerykans’koyi literatury. Kyiv, Vyd. dim “Kyievo-Mohylians’ka Akademiya”, 2012, 487 p. (in Ukrainian).
Matasova Iu. “Promovliaty” tilo / “promovliaty” tilom: transhresyvni tvorchi praktyky amerykans’kykh poetok ta avtorok-vykonavyts. Literaturoznavchi studii, 2017, no. 1 (48): 2, P. 79-92. (in Ukrainian).
Mykhed T. V. Purytans’ka tradyciya i literature amerykans’koho renesansu: 1830–1860. Kyiv : Znannia Ukrayiny, 2006, 344 p. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.