АНТИЧНА ТІЛЕСНІСТЬ У РОМАНІ ПАСКАЛЯ КІНЬЯРА «ЗАПИСКИ НА ТАБЛИЧКАХ АПРОНЕНІЇ АВІЦІЇ»
DOI:
https://doi.org/10.32589/2411-3883.16.2019.187476Ключові слова:
Паскаль Кіньяр, історія, тілесність, античність, Римська імперіяАнотація
Стаття присвячена дослідженню роману «Записки на табличках Апроненії Авіції» (1984), написаного сучасним французьким письменником Паскалем Кіньяром. У розвідці пропонується сфокусуватися на вимірі тілесності в заявленому романі як одному із чинників реактуалізації античної історії. Код тілесності, яким виразно маркована більша частина наведених у творі записок головної героїні, постає, по-перше, одним із вагомих аспектів цього сучасного роману про добу Римської імперії напередодні її занепаду. Він представлений здебільшого через образи старості та еротичні спогади героїні. По-друге, аналіз тілесних образів поглиблює розуміння взаємозв’язку між образом героїні та великою історією. Тілесність у творі увиразнює ставлення головної героїні до того непевного лімінального періоду в історії, свідком якого вона змушена стати. Крім того, тілесні образи в романі оприявнюють небажання головної героїні визнавати настання історично та онтологічно значущих змін, її неготовність приймати близькість смерті і скінченність епохи.
Посилання
Baroin C. Corps et mémoire à Rome / Catherine Baroin. // Le statut et l’image du corps dans la mythologie et la littérature grecques. – 2003. – №19. – P. 159–178.
Kempf R. Sur le corps romanesque / Roger Kempf. – Paris: Seuil, 1968. – 191 p.
Kinyar P. Seks i strah / Paskal Kinyar. – Moskva: Tekst, 2000. – 189 s.
Kinyar P. Zapiski na tablichkah Apronenii Avicii [Elektronnyj resurs] / Paskal Kinyar. – 2004. – Rezhim dostupa k resursu: http://www.e-reading.by/book.php?book=1005125.
Oberhuber A. Dans le corps du texte / Andrea Oberhuber. // Polygraphies du corps dans le roman de femme contemporain. – 2013. – №103. – P. 5–19.
Pautrot J. Pascal Quignard ou le fonds du monde / Jean-Louis Pautrot. – NY: Rodopi, 2007. – 197 p.
Prost F. Introduction / Francis Prost. // Penser et représenter le corps dans l'Antiquité. – 2006. – P. 7–11.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Дослідження, що публікуються у збірнику наукових праць, повинні бути виконані відповідно до чинного законодавства України та етичних норм. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб виконати таке дослідження, яке заслуговує на об’єктивне обговорення науковою спільнотою його значущості.
2. Автори повинні формулювати свої наукові спостереження у такий спосіб, щоб їхні результати могли бути підтверджені іншими вченими, без підробки отриманих висновків або маніпуляції ними.
3. Автори статей несуть відповідальність за зміст статей і за сам факт їх публікації.
4. Автор повинен цитувати ті публікації, які вплинули на сутність роботи, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з попередніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту дослідження. Автор зобов’язаний провести джерельний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, тісно пов’язані з цим матеріалом. Необхідно також коректно вказувати на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо вони не були отримані самим автором.
5. Автори повинні дотримуватися усіх чинних вимог щодо публікацій рукописів. Неприпустимим є плагіат та його удавання за оригінальну розвідку, а також подання до редакції раніше опублікованої статті. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори поданих матеріалів.
6. Співавторами статті мають бути ті особи, науковий внесок яких є вагомим у її зміст та які розділяють відповідальність за здобуті результати. Автор, який подає рукопис до друку, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й лише ті особи, які відповідають критеріям авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи і листується з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію у збірнику.
7. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться у рукописі.
8. Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої інформації, оформити посилання на наукові джерела відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
9. Редколегія має право відмовити у публікації статті за умов недотримання зазначених вимог.
10. Автор може висловити побажання не залучати деяких рецензентів до розгляду рукопису. Проте головний редактор може прийняти рішення залучити одного або декількох із цих рецензентів, якщо переконаний, що їх думки є важливими для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні суперечності між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.
11. Запобігання псевдонауковим публікаціям є відповідальністю кожного автора, головного редактора, рецензента, видавця й організації.